استاد حوزه:
خصلت بارز آیت‌الله موحد ابطحی غیرت دینی بود

استاد حوزه گفت: خصلت بارز آیت‌الله موحد ابطحی غیرت دینی بود.

خبرگزاری فارس: خصلت بارز آیت‌الله موحد ابطحی غیرت دینی بود

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان حجت‌الاسلام شیخ هادی نجفی از شاگردان آیت الله سیدمحمد باقر موحد ابطحی صبح امروز در مجلس گرامیداشت آن مرحوم که در مدرسه علمیه صدر بازار برگزار شده بود اظهارداشت از دست دادن این عالم ربانی را به جامعه روحانیت و طلاب  کشور تسلیت عرض می‌کنم.

وی بیان داشت: از دست دادن عالمان ربانی و بزرگوار همچون آیت‌الله سیدمحمدباقر موحد ابطحی برای جامعه حوزوی جبران ناپذیر است.

این استاد حوزه خاطر نشان کرد: طبق روایات و احادیث فقدان و هجران عالم بزرگ دینی نقصان زمین شمرده شده است.

وی در ادامه با بیان اهمیت والای ارزش وجوهی یک عالم ربانی در جامعه اسلامی گفت: چنانچه عالمان دینی از جامعه از دست بروند مردم آن جامعه به سمت جاهلان خواهند رفت.

نجفی ابراز داشت: مرحوم آیت‌الله سیدمحمدباقر موحد ابطحی دارای دو خصلت بارز و ویژگی مهم بود نخست احساس مسئولیت و داشتن غیرت دینی آن مرحوم در راستای ترویج اسلام بود.

وی ادامه داد: دومین نکته بارز آیت‌الله موحد ابطحی فعالیت پرتلاش آن مرحوم در دفاع از مذهب و اسلام بود.

نجفی در ادامه با بیان برخی از خاطرات زندگی آن مرحوم در رابطه با احساس مسئولیت کردن ایشان نسبت به همه افراد جامعه بار دیگر بر خصلت با ارزش غیرت دینی آن مرحوم نسبت به مذهب شیعه و اسلام تاکید کرد.

وی در ادامه با بیان بخشی از پیام آیت‌الله صافی گلپایگانی در وصف آیت‌الله سیدمحمد باقر موحد ابطحی گفت: این مرجع بزرگوار فرمودند: روش زندگی آن مرحوم برای حوزه‌های علمیه و طلاب درس و الگو بود و آن مرحوم با اینکه به مراتب عالیه اجتهاد، علم و عمل نایل گشته بود دست از کسب علم و فضل برنداشت.

لازم به ذکر است که در ادامه مراسم دستجات و هیئت‌های مذهبی طلاب و روحانیون اصفهان با ذکر مصیبت و مرثیه‌خوانی در این مجلس شرکت کردند.

قابل به توضیح است روز جمعه هفته جاری مجلس بزرگداشت برای مرحوم آیت‌الله سیدمحمد باقر ابطحی در مسجد‌الکریم اصفهان واقع در خیابان بزرگمهر برگزار می‌شود.